Вконтакте Вконтакте Вконтакте
Гәзитте ойоштороусылар:
Башҡортостан Республикаһы
Дәүләт Йыйылышы — Ҡоролтай,
Башҡортостан Республикаһы Хөкүмәте
Башҡортостан гәзите » Сәйәсәт » Лже-журналисты орудуют на избирательных участках в Уфе
В Уфе на многих избирательных участках с утра появились лже-журналисты известных СМИ. В частности, якобы от телекомпании «Вся Уфа». На деле оказывается, что к телекомпании они не имеют никакого отношения. Съемку ведут бытовыми камерами или на автомобильный видеорегистратор.
«У нас большие претензии к представителям СМИ, особенно к тем, кто представляется якобы журналистами телекомпании «Вся Уфа». Как выяснилось, к муниципальной телекомпании они отношения не имеют, это другие люди. Они мешают работе участковых избирательных комиссий. Особенно на участке, расположенном в гимназии 158 им. М. Карима, на участках в Калининском, Орджоникидзевском районах, и они движутся к центру города», - говорит Наиля Алтынова, заместитель председателя Центральной избирательной комиссии Республики Башкортостан (250-66-22.)
Директор МУП "Продюсерский центр "Вся Уфа" Дмитрий Эйгенсон:
- У нас есть несколько внештатных корреспондентов, но никаких удостоверений мы им не выдаем, а тем более и не отправляем их на такие ответственные задания, как работа на избирательных участках. С самого утра ко мне поступают звонки из районных избирательных участков, в которых сотрудники комиссий сообщают, что к ним приезжают якобы наши внештатные сотрудники для выполнения редакционных заданий. Хочу отметить, что ни с одним из этих людей наше предприятие не находится в трудовых отношениях и работать от имени Продюсерского центра "Вся Уфа" они не имеют права. Мы заранее распространили официальные письма в комиссии, в которых указали, что наши сотрудники, получившие задание освещать выборную кампанию имеют при себе удостоверения и редакционные задания МУП ПЦ "Вся Уфа" и только они могут представлять нашу компанию.
Телефон Дмитрия Эйгенсона для связи: 89373138000

На ряде участков лже-журналистов задержали. К примеру на 269 участке задержан Полюдов Александр Владимирович, который показал «липовое» удостоверение муниципальной телекомпании. Внештатные корреспонденты признались, что им обещали заплатить за видеосъемку. Узнали о такой возможности подзаработать из социальных сетей. Связались по контактному номеру, им выдали удостоверения «Всей Уфы». Хотя на самом деле к телекомпании они отношения не имеют.




Беҙҙе Яндекс Дзен лентаһында уҡығыҙ

В ОдноклассникахВконтакте





Өфөлә ҡаланы йыйыштырыу буйынса махсус автохужалыҡ етәксеһе алмашынды

Өфөлә ҡаланы йыйыштырыу буйынса махсус автохужалыҡ етәксеһе алмашынды 13.03.2026 // Сәйәсәт

Өфөлә ҡаланы йыйыштырыу буйынса махсус автохужалыҡ етәксеһе алмашынды...

Тотош уҡырға 2

Рита Сәмиғуллина Стәрлетамаҡ районы башлығы итеп тәғәйенләнде

Рита Сәмиғуллина Стәрлетамаҡ районы башлығы итеп тәғәйенләнде 13.03.2026 // Сәйәсәт

Рита Сәмиғуллина Стәрлетамаҡ районы башлығы итеп тәғәйенләнде...

Тотош уҡырға 2

Республикала элекке финансист район башлығы итеп тәғәйенләнде

Республикала элекке финансист район башлығы итеп тәғәйенләнде 12.03.2026 // Сәйәсәт

Башҡортостан Башлығы Радий Хәбиров Тәтешле районы етәксеһе вазифаһын ваҡытлыса башҡарыусы ......

Тотош уҡырға 2

Тәтешле районы башлығы мәҙәниәт министрлығы менән шөғөлләнәсәк

Тәтешле районы башлығы мәҙәниәт министрлығы менән шөғөлләнәсәк 12.03.2026 // Сәйәсәт

Тәтешле районы башлығы Фәнүр Шәйхисламов ваҡытынан алда отставкаға китте. Радий Хәбиров уға эше ......

Тотош уҡырға 2

Илдар Хәбибуллин Өфө вице-мэры итеп тәғәйенләнде

Илдар Хәбибуллин Өфө вице-мэры итеп тәғәйенләнде 11.03.2026 // Сәйәсәт

Өфө хакимиәте башлығының төҙөлөш һәм архитектура мәсьәләләре өсөн яуаплы урынбаҫары итеп Илдар ......

Тотош уҡырға 2

Башҡортостанда яңы һөнәри байрам булдырыла

Башҡортостанда яңы һөнәри байрам булдырыла 11.03.2026 // Сәйәсәт

12 мартты Башҡортостандың Опека һәм попечителлек органы хеҙмәткәрҙәре көнө тип иғлан итергә тигән ......

Тотош уҡырға 2

Денис Мантуров Башҡортостандың башланғыстарын хупланы

Денис Мантуров Башҡортостандың башланғыстарын хупланы 10.03.2026 // Сәйәсәт

Денис Мантуров Башҡортостандың башланғыстарын хупланы...

Тотош уҡырға 3

Башҡортостанда «Берҙәм Рәсәй» партияһының башҡарма комитеты етәксеһе тәғәйенләнде

Башҡортостанда «Берҙәм Рәсәй» партияһының башҡарма комитеты етәксеһе тәғәйенләнде 10.03.2026 // Сәйәсәт

Башҡортостанда «Берҙәм Рәсәй» партияһының башҡарма комитеты етәксеһе тәғәйенләнде...

Тотош уҡырға 3

Башҡортостанда социаль яҡланмаған үҫмерҙәр өсөн эш урындары тураһында закон ҡабул ителде

Башҡортостанда социаль яҡланмаған үҫмерҙәр өсөн эш урындары тураһында закон ҡабул ителде 04.03.2026 // Сәйәсәт

Башҡортостанда социаль яҡланмаған үҫмерҙәр өсөн эш урындары тураһында закон ҡабул ителде...

Тотош уҡырға 2

Радий Хәбиров республика мәҙәниәт министрының ҡулға алыныуына үҙ фекерен белдерҙе

Радий Хәбиров республика мәҙәниәт министрының ҡулға алыныуына үҙ фекерен белдерҙе 24.02.2026 // Сәйәсәт

Радий Хәбиров республика мәҙәниәт министрының ҡулға алыныуына үҙ фекерен белдерҙе...

Тотош уҡырға 4

Башҡортостан Башлығы республика халҡына 4 йыл буйына МХО-ға ярҙамы өсөн рәхмәт белдерҙе

Башҡортостан Башлығы республика халҡына 4 йыл буйына МХО-ға ярҙамы өсөн рәхмәт белдерҙе 24.02.2026 // Сәйәсәт

Башҡортостан Башлығы Радий Хәбиров республика хөкүмәтенең оператив кәңәшмәһендә 24 февралдә махсус ......

Тотош уҡырға 3

Олег Астахов ҡабаттан Күмертау мэры итеп һайланды

Олег Астахов ҡабаттан Күмертау мэры итеп һайланды 24.02.2026 // Сәйәсәт

Олег Астахов ҡабаттан Күмертау мэры итеп һайланды...

Тотош уҡырға 3


Комментарий өҫтәргә